Régional Seniors 2019

Categories

Results

D-48 (2)
1.JENTE VERSTRAETENROYAL INTER GEMBLOUX WAVRE
2.LAURA LECHIENJC.KODOKAN VIESVILLE
D-52 (5)
1.CLEMENCE DUBOISJUDO NEUPRE WALLONIE
2.OLIVIA FILIPETTOJUDO TOP NIVEAU - TOURNAI
3.LEA ESCOUTAYJ.C.NAMUROIS
4.CAMILLE BERTIAUXA.M. ROYAL POSEIDON RYU
5.MARINA SOUSA ESPINHOJ.C.ZITA KYOTEI
D-57 (7)
1.ALEXIANE HUBERTJUDO TOP NIVEAU - TOURNAI
2.AURORE SCHNEIDERSJUDO NEUPRE WALLONIE
3.CARLA AUGUSTINJUDO TEAM HERMEE
3.MATHILDE CORNEILLIEROYAL JUDO CLUB PEPINSTER
5.SARA MESTRENZYJ.C.SAINT-DENIS
5.SOLENNE ERAUWJ.C.FLORENNES
7.JADE VANKEERSBULCKJUDO TOP NIVEAU - TOURNAI
D-63 (7)
1.ALESSIA CORRAOROYAL J.C. VISETOIS
2.MARTA ORTIZ MEDINAJUDO TOP NIVEAU - TOURNAI
3.MARIE SADOUNIROYAL BRUSSELS JUDO INSTITUTE
3.ELISA JADOULJ.C.BUSHIDO SAIVE
5.CHARLENE CRAPSJ.C.SAINT-DENIS
5.AMANDINE FILIPETTOJUDO TOP NIVEAU - TOURNAI
7.CARLA LAGRANGEJUDO NEUPRE WALLONIE
D-70 (10)
1.LEA FRANCOISEJUDO NEUPRE WALLONIE
2.ALLISON HOLLEVOETJUDO TOP NIVEAU - TOURNAI
3.KELLY GOSSIAUXJ.C. JUDO DES ECAUSSINNES
3.CLARYS WILMOTROYAL J.C.MONTAGNARD-CHARLEROI
5.MADELEINE BURTONJ.C.SAINT-DENIS
5.CORINE HERMANROYAL J.C.MONTAGNARD-CHARLEROI
7.MANON HARDATJ.C.ZITA KYOTEI
7.SARAH DESMARTHONJC CHAUMONT-GISTOUX ET DA
D-78 (2)
1.DEBORAH MASYJ.C.ATHOIS
2.EVA LALLEMANDJ.C.DOJO LIEGEOIS
D+78 (4)
1.CHRISTELLE DEGUELDREJ.C.HABAY
2.ANAIS CASTIAUXROYAL J.C.MARCEL CLAUSE
3.MARIE DESPINA PAPADOPOULOSJ.C.DOJO LIEGEOIS
4.CELINE CERESSIAUXJ.C.SAINT-DENIS
H-60 (16)
1.JULIEN DEBRUYCKERJUDO TOP NIVEAU - TOURNAI
2.JOACHIM HUAUXJ.C.SOLVAY
3.MATHIEU VANKERKEMJ.C. LA CHENAIE
3.NICOLAS PLOMBROYAL J.C. MONS
5.GUILLAUME VANDEVELDEJ.C.C-A-M AISEAU PRESLES
5.WALTHER HUWELERJ.C. LE TREFLE N° 1
7.PIERRICK DE VREESEASBL J.C. DE JAMBES
7.SANDA ANDRIANJAKAVELOA.M. ROYAL POSEIDON RYU
H-66 (20)
1.FLAVIO DIMARCAROYAL J.C. MONS
2.WILLIAM HALEJ.C.ASAHI
3.MOUBARAK BOULAICHJ.C.GRAND HORNU
3.CLEMENT BOUZIDIROYAL J.C.MARCEL CLAUSE
5.KILLIAN MATERNEJ.C.ATHOIS
5.VINCENT COLLARDJUDO NEUPRE WALLONIE
7.JULIEN FOREJUDO TOP NIVEAU - TOURNAI
7.ALESSIO DE MONTISJ.C.GRAND HORNU
H-73 (27)
1.JEAN YVES BOTTIEAUJ.C.GRAND HORNU
2.KILIAN LEFEBVREJ.C.GRAND HORNU
3.THOMAS ROMAINJ.C.FLORENNES
3.PHILIPPE LAURIAA.M. ROYAL POSEIDON RYU
5.DIMITRI TSILIGASJ.C.PLOMBIERES
5.ANTOINE DUBOISJUDO NEUPRE WALLONIE
7.JULIEN VERDEBOUTROYAL J.C. MONS
7.MALINGA ANDY MODJULUAROYAL J.C. VISETOIS
H-81 (21)
1.DRILON TAFILIA.M. ROYAL POSEIDON RYU
2.GORAN MOCCIJ.C.ANDRIMONT
3.THOMAS VOUSUREJ.C.IPPON SOIGNIES
3.VINCENT DIMARCAROYAL J.C. MONS
5.ANTOINE TSILIGASJ.C.PLOMBIERES
5.FAD MOSSI SEYNINEKO ANDERLECHT
7.ALEX LAGRANGEJUDO NEUPRE WALLONIE
7.THEO BOUCHATROYAL J.C. VISETOIS
H-90 (18)
1.DAVID ARAKELYANJ.C. DEUX HAINE
2.JEREMIE BOTTIEAUJ.C.GRAND HORNU
3.OSMAN HANCIA.M. ROYAL POSEIDON RYU
3.SEBASTIEN CLAUDEJ.C.BASTOGNE
5.KILLIAN PIROTONROYAL INTER GEMBLOUX WAVRE
5.NICOLAS DEJACEJUDO TEAM HERMEE
7.ZACKARIA JAMAIGNEJ.C.SAMBREVILLE
7.ABDUL KERIM MAGOMADOVJ.C.NAMUROIS
H-100 (8)
1.LOUIS GOURDINROYAL J.C. VISETOIS
2.GLENN SEGERSA.M. ROYAL POSEIDON RYU
3.FRANCOIS REMYJ.C.UCHI-MATA FORRIERES
3.THOMAS JANSSENSJ.C.GREZ-DOICEAU ASBL
5.JAIRY EMAGNA EVRARDE.RANSARTOISE DE JUDO - S.BUGLI
5.LUCAS WILMOTROYAL J.C.MONTAGNARD-CHARLEROI
7.JONATHAN WAHLENJ.C. A-B-W - JODOIGNE
7.NIZAR ESSAIDALIJ.C.DOJO LIEGEOIS
H-100 3e place (2)
1.THOMAS JANSSENSJ.C.GREZ-DOICEAU ASBL
2.FRANCOIS REMYJ.C.UCHI-MATA FORRIERES
H+100 (6)
1.YVES NDAOJ.C. LA CHENAIE
2.SIDY SARRJ.C. JUDO KODOKAN VALCA
3.AUDRIC SCHMITZJ.C.SALM
3.LOIC GARDIERJ.C.DOJO LIEGEOIS
5.ERIC ODEURSROYAL J.C. C-J-B-I - LA BOUVERIE
5.ANDY MENUGEROYAL J.C.MARCEL CLAUSE
H+100 Combat 3e place (2)
1.LOIC GARDIERJ.C.DOJO LIEGEOIS
2.AUDRIC SCHMITZJ.C.SALM